laserowe usuwanie tatuażu

Laserowe usuwanie tatuażu – czy to rzeczywiście działa?

Laserowe usuwanie tatuażu staje się równie popularne, jak sam tatuaż. Jedni decydują się na całkowitą likwidację tuszu ze skóry, inni na miejscu usuniętego tatuażu chcą wykonać nowy (tzw. cover). W każdym z tych przypadków pomocny okazuje się zabieg laserowy. Czy jest to faktycznie najlepsza metoda pozbywania się tatuażu? Odpowiadamy na pytania dotyczące usuwania niechcianego tuszu ze skóry.

Na czym polega laserowe usuwanie tatuażu?

Do laserowego usuwania tatuażu wykorzystuje się specjalne urządzenia, które wchodzą w reakcję z tuszem, nie powodując uszkodzenia okolicznych tkanek. Działanie lasera polega na rozbijaniu pigmentu tatuażu na jak najdrobniejsze cząsteczki. W katowickiej Klinice Miracki laserowe usuwanie tatuażu wykonywane jest przy użyciu najnowocześniejszego lasera Discovery Pico. Działa on w technologii pikosekundowej, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie maksymalnych efektów. Innowacja tego urządzenia polega na emitowaniu ultrakrótkich impulsów – trwających zaledwie pikosekundę – co umożliwia rozbicie cząsteczki tatuażu dosłownie na pył. Użycie lasera do usuwania niechcianych tatuaży angażuje naturalne procesy organizmu do usuwania atramentu. Mikroskopijne fragmenty tuszu wypłukiwane są przez układ limfatyczny. Im mniejsze cząsteczki, tym organizm lepiej radzi sobie z ich usunięciem.

Czy laser do usuwania tatuażu rzeczywiście działa?

Laserowe usuwanie tatuażu jest najbezpieczniejszą i najskuteczniejszą metodą na pozbycie się tuszu ze skóry. Jest to stosunkowo nieinwazyjny zabieg, który celuje tylko w tusz niechcianego tatuażu i nie wpływa na otaczającą go skórę. Jednak nie każdy laser do usuwania tatuażu jest równie skuteczny. Urządzenia typu q-switched dobrze usuwają czarny i granatowy pigment, a zupełnie nie radzą sobie z kolorowym tatuażem. Inaczej jest z laserami pikosekundowymi – te charakteryzują się zwiększoną skutecznością w zakresie likwidacji trudnych do usunięcia tatuaży kolorowych, w tym żółtych i czerwonych.

Ile sesji laserem potrzeba, aby zlikwidować tatuaż?

Rezultaty laserowego usuwania tatuażu można zauważyć już po jednym zabiegu, a niechciany tatuaż zaczyna znikać już kilka dni po pierwszej wizycie. Żaden laser nie zapewni jednak optymalnych efektów po jednym zastosowaniu. Dla uzyskania satysfakcjonujących wyników trzeba wykonać serię zabiegów w kilkutygodniowych odstępach. Plan leczenia jest ustalany indywidualnie.

Nie ma więc uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, „ile zabiegów potrzeba, aby całkowicie usunąć tatuaż?”. W przypadku tatuaży o ciemnej pigmentacji prawdopodobnie zajmie to mniej czasu niż w przypadku tatuaży kolorowych. Ale efektywność zabiegu może też zależeć od indywidualnych predyspozycji organizmu, odcienia skóry, wielkości czy jakości wykonanego tatuażu. W niektórych przypadkach tatuaż znika po 3 zabiegach, w innych potrzeba 10, a nawet więcej sesji.

Z zabiegu na zabieg tatuaż staje się coraz mniej wyraźny, aż w końcu znika całkowicie. Nie zawsze się to udaje. Są przypadki, kiedy niewielka ilość tuszu pozostaje pod skórą. Najczęściej dzieje się tak, gdy tatuaż został wykonany nieprofesjonalnie, a atrament znajduje się na różnych głębokościach. Laser nie jest w stanie usunąć tatuażu białego – kolor ten dla lasera po prostu nie istnieje.

Usunięcie niektórych tatuaży jest procesem wymagającym wielu zabiegów i pewnej cierpliwości, ale możesz być pewien, że użycie lasera jest najbezpieczniejszym, najmniej inwazyjnym i najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się niechcianej pamiątki z przeszłości.

Więcej na temat laserowego usuwania tatuażu dowiesz się od specjalistów z Kliniki Miracki w Katowicach – zachęcamy do kontaktu: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-katowice/Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane