Czy laserowe usuwanie żylaków daje dobre rezultaty?

Czy laserowe usuwanie żylaków daje dobre rezultaty?

Jeśli chodzi o pozbycie się żylaków, istnieją dwie główne opcje. Możesz wybrać, aby nic nie robić, lub możesz wybrać operację. Jeśli wybierzesz operację, powinieneś wiedzieć, że jest ona bolesna i może pozostawić blizny. Leczenie laserowe, jednak, jest mniej inwazyjną opcją.

Nie robienie niczego jest dobrą opcją w leczeniu żylaków

Nie robienie niczego jest popularną opcją w leczeniu żylaków, ale nie jest to najlepsza opcja dla każdego. Żylaki mogą być kłopotliwe, powodują ból i powodują obrzęk i krwawienie. Jeśli nie są leczone, mogą stać się poważnymi warunkami medycznymi. Istnieje kilka opcji leczenia żylaków, w tym terapia ablacji laserowej i skleroterapia.

Najlepszym sposobem leczenia żylaków jest konsultacja z lekarzem. Jeśli nie jesteś pewien ich przyczyny, lekarz może użyć ultradźwięków, aby określić, czy są one przyczyną poważnych problemów zdrowotnych. Większość żylaków jest spowodowana wadliwym zaworem w głównej żyle odprowadzającej w nodze, co powoduje cofanie się krwi do mniejszych żył. Ten przepływ wsteczny powoduje, że mniejsze żyły puchną, gdy ciśnienie jest niespodziewanie stosowane do nich. Jeśli jednak przyczyna nie jest związana z główną żyłą odpływową, należy skonsultować się z lekarzem.

Nieleczone żylaki mogą prowadzić do poważniejszych problemów, w tym samoistnego krwawienia, owrzodzeń i zakrzepów krwi. W niektórych rzadkich przypadkach, żylaki mogą prowadzić do głębszych problemów żylnych, takich jak zakrzepica żył głębokich, która jest potencjalnie zagrażająca życiu. Lekarz może przepisać leczenie, aby wyleczyć żylaki i może również zalecić zmiany w stylu życia, aby pomóc zarządzać warunkiem.

Laserowe leczenie żylaków ma 98% wskaźnik sukcesu

W porównaniu z chirurgicznym leczeniem żylaków, EVLA (Endovascular Laser Ablation) jest bezpieczną i skuteczną alternatywą. Procedury EVLA są bezpieczne, minimalizują ryzyko uszkodzenia nerwowo-naczyniowego i powstania blizny. Zabieg jest na ogół dobrze tolerowany w znieczuleniu miejscowym.

Endovenous laser ablation jest zatwierdzoną przez FDA procedurą, która eliminuje żylaki poprzez ukierunkowanie na ich podstawową przyczynę. Wykorzystując ukierunkowaną energię lasera, zabieg ten może mieć do 98% wskaźnik sukcesu. Zazwyczaj pacjenci mogą powrócić do normalnej aktywności tego samego dnia.

Laserowe leczenie żylaków najlepiej sprawdza się w przypadku żył o średnicy 6 mm, które nie są zbyt blisko skóry. Chirurgiczne leczenie żylaków nie jest odpowiednie dla pacjentów z większymi żyłami, ponieważ mogą być obecne inne żyły.

EVLT jest bezpiecznym, skutecznym i niedrogim sposobem leczenia żylaków. Ma 98% wskaźnik sukcesu i jest pokryty przez Medicare i wiele planów ubezpieczeniowych. Zabieg ten jest również uważany za złoty standard w leczeniu żył.

Laserowe leczenie żylaków jest mniej bolesne niż inwazyjne operacje

Laserowe leczenie żylaków może skutecznie uszczelnić żyły bez konieczności wykonywania inwazyjnych operacji. Proces trwa zwykle około godziny i może być przeprowadzony w biurze dostawcy usług medycznych. Pacjenci mogą zazwyczaj wrócić do domu tego samego dnia. Podczas zabiegu pacjenci będą musieli nosić luźne ubrania. Zostaną poproszeni o położenie się na stole do badań i mogą zostać poproszeni o założenie ochronnych okularów.

Najlepsze leczenie żylaków jest dostosowane do indywidualnego przypadku pacjenta. W zależności od stopnia zaawansowania choroby i czasu jej trwania, dla niektórych pacjentów odpowiednią opcją może być zabieg laserowy. Jednak minimalnie inwazyjna procedura, taka jak leczenie laserem, nie jest odpowiednia dla bardziej rozległych przypadków żylaków. Pacjenci z bardziej rozległym przypadkiem żylaków mogą chcieć skonsultować się ze specjalistą od żył, aby uzyskać dostosowany plan leczenia.

Leczenie laserowe żylaków wykorzystuje wysoce skupioną wiązkę światła do uszczelnienia żyły. Procedura ta jest znacznie mniej bolesna niż inwazyjne operacje, a leczenie zwykle wymaga tylko miejscowego znieczulenia. Wiązka lasera o dużej mocy uszkadza ścianę żyły, uszczelniając ją i umożliwiając przepływ krwi w zdrowszych żyłach. Uszkodzona żyła zostanie ostatecznie wchłonięta przez organizm.

Zabieg laserowy powoduje minimalne blizny

Zabieg jest procedurą mało inwazyjną. Jego zalety to minimalny ból, szybki powrót do zdrowia, minimalne ryzyko infekcji i niski wskaźnik nawrotów. Procedura zamykania żył zamyka żyłę w leczonym obszarze, pozostawiając inne żyły nieuszkodzone. W rezultacie, można wznowić normalne czynności bezpośrednio po zabiegu.

Procedura trwa zazwyczaj mniej niż godzinę i nie ma potrzeby pozostawania w szpitalu po jej zakończeniu. Jeśli rozważasz leczenie laserowe w celu usunięcia żylaków, ważne jest, aby wiedzieć, czego się spodziewać przed zabiegiem. W zależności od zabiegu, który masz, możesz doświadczyć niewielkiego szczypania, ponieważ impulsy laserowe będą skupione w określonym obszarze. Otrzymasz okulary ochronne i możesz odczuwać lekki ból lub wrażenie lekkości, ale nie jest to szkodliwe.

Laserowe leczenie żylaków jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych procedur chirurgicznych. Procedura polega na użyciu skupionej energii laserowej do uszczelnienia nieprawidłowej żyły i wyeliminowania jej. Proces jest wykonywany w gabinecie lekarskim w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu można wrócić do pracy, ćwiczeń i innych normalnych czynności. Czas rekonwalescencji wynosi kilka tygodni.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy żylaki na rękach występują?
Czytaj Dalej

Czy żylaki na rękach występują?

Wybrzuszone żyły na ramionach mogą być oznaką czegoś poważniejszego, takiego jak zaburzenia krzepnięcia krwi, lub mogą być po…
Czy plastyka nosa jest trwała?
Czytaj Dalej

Czy plastyka nosa jest trwała?

Jeśli zdecydowałeś się na poddanie się operacji plastycznej nosa, możesz zastanawiać się, czy jej rezultaty będą trwałe. Dobrą…
Utrata odcienia skóry - co robić?
Czytaj Dalej

Utrata odcienia skóry – co robić?

Przede wszystkim należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce. Jeśli musisz wychodzić na słońce, używaj kremu z filtrem o…