Czy kwas pomaga na przebarwienia skóry na dłoniach?

Czy kwas pomaga na przebarwienia skóry na dłoniach?

Istnieje wiele powodów, dla których osoba może mieć przebarwione dłonie, w tym nadmierna ekspozycja na słońce bez ochrony. Uraz może również powodować przebarwienia skóry. Różne rodzaje urazów mogą powodować różne wzory przebarwień. Ponadto, rany zmieniają swój wygląd w trakcie procesu gojenia, w zależności od rodzaju, lokalizacji i pielęgnacji rany. Krwawienie do skóry jest kolejnym problemem, który może wystąpić z urazów i innych chorób. Jest to uważane za nagły przypadek i powinno być natychmiast leczone.

Pokarmy, które pomagają na przebarwienia skóry

Przebarwienia skóry są częstym zjawiskiem i mogą być spowodowane przez wiele warunków. Stan ten jest zwykle spowodowany nadmiarem beta-karotenu we krwi, który przyczepia się do grubszej skóry na dłoniach, stopach, łokciach i nosie. W rezultacie skóra staje się ciemniejsza, a przebarwienia będą się pogłębiać. Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z tym stanem jest zmiana diety – cytat ten jest owocem pracy zespołu redakcyjnego portalu . Twoja dieta powinna zawierać dużo owoców i warzyw, chude białko, węglowodany złożone i zdrowe tłuszcze.

Zwiększenie zawartości antyoksydantów i fitoskładników w diecie może pomóc w zwalczaniu skutków ekspozycji na słońce. Na przykład granaty zawierają przeciwutleniacze i witaminy, w tym kwas elagowy. Skórka granatu zawiera również likopen, substancję, która w naturalny sposób chroni przed oparzeniami słonecznymi i uszkodzeniami wywołanymi przez wolne rodniki. Żółtka jaj są kolejnym dobrym źródłem biotyny, rodzaju białka, które wspiera strukturę komórkową skóry. Zielona herbata jest również korzystna dla zdrowia skóry, posiada właściwości przeciwzapalne i wysoki poziom polifenoli.

Należy unikać kofeiny, ponieważ zwiększa ona poziom hormonu stresu – kortyzolu, który przyczynia się do powstawania przebarwień skóry. Niezdrowe są również pokarmy o wysokiej zawartości cukru, ponieważ sprzyjają powstawaniu stanów zapalnych. A smażone potrawy zawierają duże ilości oleju i substancji chemicznych, co sprawia, że nie są dobrym wyborem dla Twojej skóry. Alkohol również może pogorszyć przebarwienia skóry.

Kwas

Chociaż produkty bez recepty można kupić w każdej aptece, należy zachować ostrożność przy ich stosowaniu, ponieważ często mają niższe stężenie. To sprawia, że są one bardziej przystępne, ale może nie uzyskać takie same korzyści, jak produkty kwasów siły recepty. Ponadto, należy zachować ostrożność, jeśli masz wrażliwą skórę, ponieważ składnik może powodować wysypkę lub inne działania niepożądane. Ważne jest, aby skonsultować się z dermatologiem przed użyciem jakiegokolwiek miejscowego kremu lub balsamu zawierającego kwas.

Kwas jest ogólnie bezpieczny dla większości ludzi, ale może wywołać reakcję alergiczną, jeśli zastosujesz go zbyt dużo. Zawsze konsultuj się z dermatologiem lub licencjonowanym estetykiem, jeśli wystąpią jakiekolwiek reakcje niepożądane. Ważne jest, aby użyć produktu, który nie jest zbyt szorstki na skórze, ponieważ może to spowodować wysypkę lub złuszczanie.

Zabieg

Zabieg na przebarwienia skóry na dłoniach może obejmować zastosowanie kwasu na dotkniętym obszarze. Procedura ta usunie dotkniętą warstwę skóry, odsłaniając jaśniejszy, gładszy wygląd. Proces złuszczania usunie komórki pigmentowe, odsłaniając nową, równą warstwę skóry.

Przebarwienia skóry mogą pojawić się z kilku powodów, w tym urazów i nadmiernej ekspozycji na słońce. Jest to częsty problem podczas ciąży, a także może być spowodowany przez niektóre leki. Przebarwienia skóry są zwykle widoczne jako ciemne plamy, które są nieco ciemniejsze niż otaczająca je skóra. Najlepszym sposobem zapobiegania temu schorzeniu jest trzymanie się z dala od słońca tak często, jak to możliwe. Używaj kremu z wysokim filtrem SPF i noś kapelusz lub nakrycie głowy zawsze, gdy wychodzisz na zewnątrz.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Gdzie się udać ze złamanym nosem
Czytaj Dalej

Masowanie zatkanego nosa

Duszny nos jest częstym objawem zapalenia zatok. Inne objawy to kaszel, gorączka i bóle głowy. Stan ten jest…