Czy mogę się zaszczepić, jeśli mam żylaki?

Pijawki na żylaki – czy pomagają?

Pijawki to rodzaj zabiegu, który dostarcza miejscowo zastosowaną dawkę hirudyny, leku rozrzedzającego krew. Ugryzienie pomaga również usunąć istniejące nagromadzenie krwi. Pijawki są znieczulające, więc osoba nie będzie czuła ukąszenia. Zapobiegają one również zakrzepom krwi i zapaleniu oczu.

Pijawki dostarczają zlokalizowaną dawkę hirudyny, jednocześnie usuwając istniejące nagromadzenie krwi

Zastosowanie pijawek do leczenia żylaków może pomóc złagodzić dolegliwości poprzez usunięcie istniejącego nagromadzenia krwi i dostarczenie lokalnej dawki hirudyny. Pojedynczy zabieg może trwać od 10 minut do dwóch godzin – fragment ten jest autorstwa redaktora strony sportme.pl. W zależności od ciężkości stanu, może być konieczne więcej niż jeden zabieg dziennie. Przed hirudoterapią należy pamiętać o zażyciu antybiotyków przeciwko bakteriom Aeromonas. Należy pamiętać, że pijawki potrzebują dwóch lub trzech dni, aby dostarczyć pełną dawkę hirudyny, jednocześnie niszcząc istniejące nagromadzenie krwi.

Hirudyna jest antykoagulantem, który odgrywa kluczową rolę w zapobieganiu powstawania zakrzepów. Hamuje trombinę, białko odpowiedzialne za przekształcanie fibrynogenu w fibrynę. Oznacza to, że zmniejsza agregację płytek krwi. Uważa się również, że hirudyna przyczynia się do dłuższego czasu trwania krwawienia po ukąszeniu pijawki. Występuje ona w komórkach ślinowych pijawek i zawiera również hialuronidazę, która jest enzymem ułatwiającym rozpad tkanki łącznej.

Hirudoterapia została zatwierdzona do stosowania przez Food and Drug Administration (FDA) w 2004 roku. Od tego czasu wiele firm zaczęło importować pijawkę z Europy do Stanów Zjednoczonych, aby zapewnić ulgę swoim pacjentom. Hirudoterapia jest zazwyczaj wykonywana na pacjentach hospitalizowanych. Proces ten polega na działaniu krwiopijczym podczas aktywnego odsysania i pasywnego sączenia z rany. Należy pamiętać, że Hirudoterapia jest zabiegiem inwazyjnym, dlatego powinna być wykonywana pod odpowiednim nadzorem lekarskim.

Ukąszenie pijawki lekarskiej jest znieczulające

Pijawka lekarska jest stosowana w leczeniu chorób żylnych od tysięcy lat. W Turcji najczęściej stosuje się ją w postępowaniu w przypadku choroby żylnej kończyn dolnych. W niedawno opisanym przypadku 25-letnia Turczynka zgłosiła się z krwawieniem w lewej nodze. 24 godziny wcześniej przeszła zabieg z użyciem pijawki. Została wypisana ze szpitala ze sterylnym gazikiem, a później wróciła na zabieg podwiązania żył.

Terapia pijawkami jest bezbolesną metodą leczenia żylaków. W jej trakcie pijawki ukąszają skórę i pozostają tam przez 20 do 40 minut. Produkowana przez nie ślina ma właściwości rozrzedzające krew i pomaga zapobiegać powstawaniu zakrzepów. Zabieg jest bezpieczny i uważany za leczenie naturalne.

25-letnia Turczynka zgłosiła się na oddział ratunkowy z krwawieniem w lewej nodze. 24 godziny przed przyjęciem została poddana zabiegowi usunięcia pijawki z żylaków. Pijawka została pozostawiona na miejscu przez trzy do czterech godzin w tylnej części nogi. Kobieta nie zgłaszała objawów diatezy krwotocznej i nie przyjmowała żadnych leków. Pacjentka była poza tym zdrowa, a jej parametry życiowe były prawidłowe. Nie miała żadnego rumienia, obrzęku ani wybroczyn.

Pijawki zapobiegają zakrzepom krwi

Pijawki są często stosowane w leczeniu żylaków. Urządzenia te są stosowane w celu zapobiegania tworzeniu się skrzepów krwi w żyłach i są stosowane w celu zapobiegania obrzękowi i bólowi. Zazwyczaj pijawka jest stosowana do dotkniętego obszaru, gdy pacjent stoi. Pijawka powinna być stosowana do naczynia krwionośnego, które jest w najwyższym punkcie napełniania. Pijawka nigdy nie powinna być stosowana bezpośrednio do widocznej żyły. Zamiast tego należy ją zastosować dożylnie do żyły głębokiej. U niektórych osób podczas zabiegu może wystąpić niewielkie krwawienie. Jeśli tak się stanie, zalecane jest zgłoszenie się do lekarza. Stosowanie terapii pijawkami nie jest zalecane u osób, które cierpią na zaburzenia krwawienia lub są chore na hemofilię.

Ślina pijawki zawiera właściwości przeciwzapalne i enzymy, które zapobiegają krzepnięciu krwi. Enzymy te pomagają rozbijać skrzepy krwi i zapobiegają zakrzepicy. Dodatkowo, pijawki mają właściwości rozszerzające naczynia krwionośne, co pomaga zwiększyć przepływ krwi.

Pijawki zapobiegają zapaleniu oczu

Stosowanie pijawek w leczeniu żylaków nie jest tak rozpowszechnione jak kiedyś. Stworzenia te przylegają do skóry i wstrzykują miejscowo środek przeciwzakrzepowy. To zatrzymuje krew od krzepnięcia. Następnie wysysają krew do woli. Problem polega na tym, że usunięcie krwi z organizmu powoduje, że więcej krwi zostaje ponownie wchłonięte w żyłach.

Aplikacja pijawek jest prosta i wykonywana przez wykwalifikowanego lekarza. Proces ten jest szybki i bezbolesny. Jednak przed wypróbowaniem należy zasięgnąć porady lekarza. Kilku pacjentów zgłosiło pozytywne wyniki po wypróbowaniu tego leczenia.

Chociaż leczenie pijawką nie jest zalecane dla wszystkich, jest to skuteczne rozwiązanie niechirurgiczne. Pomaga rozwiązać problem, zanim wymknie się spod kontroli i doprowadzi do krwawienia i wrzodów. W rzeczywistości terapia pijawkami jest tak skuteczna, że stała się powszechną praktyką wśród wielu instytucji i praktyków ajurwedyjskich. Inną zaletą pijawek jest to, że nie wymagają one żadnych nacięć chirurgicznych, co jest dużą korzyścią dla wielu osób.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak leczyć złamany nos
Czytaj Dalej

Jak leczyć złamany nos

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, gdy doświadczasz krwawienia z nosa, jest usiąść i podnieść głowę. To powstrzyma krew…