Jaki jest koszt usunięcia żylaków?

Jaki jest koszt usunięcia żylaków?

Zanim zdecydujesz się na leczenie, ważne jest, aby zrozumieć koszty z nim związane. Być może będziesz musiał zapłacić copay lub deductible, w zależności od twojego ubezpieczyciela. Przed poddaniem się zabiegowi należy poprosić specjalistę od chorób żył o oszacowanie kosztów. Twoja firma ubezpieczeniowa może zezwolić na leczenie za niższą cenę, ale nadal powinieneś skonsultować się ze swoim dostawcą.

Koszt usunięcia żylaków

Istnieje kilka czynników do rozważenia, jeśli chodzi o koszt usunięcia żylaków. Po pierwsze, należy upewnić się, że ubezpieczenie pokryje leczenie. Niektóre plany wymagają skierowania od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, aby się zakwalifikować. Twoja firma ubezpieczeniowa może pomóc Ci zrozumieć zasady i warunki swojego planu. Można również poprosić specjalistę od żył o oszacowanie kosztów przed zabiegiem.

Koszt usunięcia żylaków może być dość drogi, szczególnie jeśli masz więcej niż jedną żyłę. Twój lokalny koszt życia będzie miał również wpływ na cenę. Na szczęście można zaoszczędzić pieniądze, rozważając mniej kosztowny zabieg usuwania żył, taki jak ablacja żył. Procedura ta jest bardziej przystępna niż chirurgiczne podwiązanie żył i jest często wykonywana jako procedura ambulatoryjna – ta myśl pochodzi od autora strony twoj-poradnik.pl. Nie wymaga znieczulenia ogólnego lub pobytu w szpitalu, więc będziesz miał mniej wydatków out-of-pocket.

Większość ubezpieczycieli pokrywa koszt usunięcia żylaków, jeśli jest to medycznie konieczne. Musi Pan jednak wykazać firmie ubezpieczeniowej, że żyły powodują ból lub dyskomfort w codziennym życiu. Często można uzyskać USG żył, aby zapewnić wizualny dowód przewlekłej niewydolności żylnej, i możesz być zaskoczony, aby dowiedzieć się, że twoje ubezpieczenie pokryje procedurę.

Opcje leczenia

Istnieje kilka opcji leczenia żylaków, w tym chirurgia i metody nieinwazyjne. Procedury nieinwazyjne są zwykle wykonywane w gabinecie lekarskim i wykorzystują ultradźwięki oraz miejscowe znieczulenie. Pacjenci powinni poinformować lekarza o wszelkich alergiach lub lekach, które mogą mieć wpływ na procedurę. Powinni również przerwać przyjmowanie leków rozrzedzających krew przed zabiegiem. Procedura może spowodować zasinienie i przebarwienie skóry. Zabieg może również powodować silny ból. W niektórych przypadkach zabieg może spowodować zakrzepy krwi i zakażenie.

Opcje leczenia żylaków obejmują zmiany stylu życia, które zmniejszają ciśnienie krwi i pończochy uciskowe. Chociaż wiele osób doświadcza minimalnego bólu przy stosowaniu tych metod, inni wybierają zabieg chirurgiczny, aby poprawić wygląd swoich nóg. Procedura usuwania żył, na przykład, obejmuje wiązanie żylaków i usuwanie ich z dotkniętej nogi. Procedury te są czasami stosowane w połączeniu ze zmianami stylu życia w celu poprawy wyglądu nóg.

Skleroterapia to kolejna metoda usuwania żylaków. Jest to zabieg chirurgiczny, w którym środek chemiczny jest wstrzykiwany do chorej żyły. Zabieg powoduje zapadnięcie się żyły i powstanie blizny, zmuszając krew do ponownego skierowania się do zdrowszych żył. Jednak u niektórych osób po poddaniu się skleroterapii dochodzi do nawrotu żylaków.

Konieczność medyczna

To, czy dana procedura jest konieczna z medycznego punktu widzenia, zależy od przyczyny i skali problemu. W niektórych badaniach stwierdzono, że niektóre metody są bardziej skuteczne niż inne. Monitorowanie ultrasonograficzne jest stosowane w celu określenia najlepszego przebiegu leczenia. Prowadzenie ultradźwiękowe jest niezbędne podczas zabiegów VNUS i ELAS. Niektórzy lekarze wybierają ablację endovenous catheter, która jest metodą endokluzji z użyciem częstotliwości radiowej. Ponadto, endovenous laser ablation of the saphenous vein is considered an alternative to surgical stripping.

Skleroterapia jest kolejną opcją usuwania żylaków. Zabieg ten jest mało inwazyjną procedurą wykonywaną w znieczuleniu miejscowym. Może on usunąć większość dużych żylaków. Jednak stripping jest bardziej skuteczny w przypadku małych i nierefluksyjnych żył.

Pokrycie ubezpieczeniowe

Jeśli rozważasz usunięcie żylaków, powinieneś najpierw ustalić, czy pokrycie ubezpieczeniowe jest dostępne dla procedury. Większość firm ubezpieczeniowych pokryje procedurę, pod warunkiem, że jest to medycznie konieczne. Zazwyczaj przewoźnik zapłaci za procedurę, jeśli stan wpływa na jakość życia pacjenta lub jego zdolność do pracy. Należy jednak pamiętać, że przewoźnik ubezpieczeniowy może nie pokryć kosztów procedury, jeśli nie łagodzi ona objawów pacjenta. Zazwyczaj będzie wymagał, aby pacjent najpierw spróbował konserwatywnych terapii w celu zmniejszenia objawów, zanim leczenie żył zostanie zatwierdzone.

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, czy Twoja polisa ubezpieczeniowa obejmuje tę procedurę jest skontaktowanie się z dostawcą ubezpieczenia i dowiedzieć się, czy oferują to pokrycie. Wielu dostawców używa różnych kryteriów przy określaniu, czy ich pacjenci kwalifikują się do leczenia. Większość firm ubezpieczeniowych bierze pod uwagę objawy swoich pacjentów i to, czy mają oni jakąkolwiek podstawową chorobę żylną, taką jak żylaki. Ubezpieczyciel będzie również patrzeć na stan nóg pacjenta i czy wymagają one USG żył. Często ubezpieczyciel będzie wymagał od pacjentów, aby spróbowali konserwatywnych środków przed zatwierdzeniem procedury, w tym zakładania skarpet kompresyjnych na nogi i ich podnoszenia.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Efekty uboczne po operacji plastycznej nosa
Czytaj Dalej

Efekty uboczne po operacji plastycznej nosa

Podczas gdy chirurgia plastyczna nosa ma wiele pozytywnych rezultatów, może również prowadzić do wielu niepożądanych efektów ubocznych. Niektóre…