Jak wyrównać koloryt skóry dłoni

Jak wyrównać koloryt skóry dłoni

Do nierównego kolorytu skóry na dłoniach może przyczynić się wiele czynników, w tym ekspozycja na światło słoneczne, przebarwienia pozapalne i melasma. Warunki te mogą być również wywołane przez zmiany hormonalne. Niektóre choroby skóry, takie jak trądzik różowaty, również mogą przyczynić się do powstania nierównomiernego kolorytu skóry.

Złuszczanie

Oprócz tonizowania skóry, złuszczanie może również pomóc w usunięciu makijażu i drobnoustrojów, które powodują zatkanie porów. Martwe komórki skóry i gruczoły łojowe mogą blokować pory skóry, powodując trądzik, zaskórniki i wągry. Na szczęście złuszczanie pomaga oczyścić te problemy i jest świetnym sposobem na odświeżenie skóry.

Złuszczanie, zarówno fizyczne jak i chemiczne, może również pomóc w walce z przebarwieniami. Dzieje się tak dlatego, że pomaga składnikom korygującym wniknąć w naskórek. Może jednak zaburzyć naturalną równowagę skóry, dlatego należy być świadomym reakcji skóry na złuszczanie. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, udaj się do dermatologa lub estetyka na profesjonalny zabieg na twarz, ale domowe zabiegi na twarz mogą być doskonałą alternatywą dla osób dbających o budżet.

Złuszczanie może wyrównać koloryt skóry poprzez usunięcie komórek pigmentowych. Pomaga również uzyskać jednolity wygląd, bez ciemnych plam. Kolejną zaletą złuszczania jest to, że poprawia ono krążenie, co sprawia, że na powierzchnię docierają świeży tlen i składniki odżywcze. Złuszczanie wspomaga również systemy gojenia się ran. Złuszczanie pomaga poprawić elastyczność skóry, co zapobiega powstawaniu suchych plam, stanów zapalnych i przebarwień.

W tym celu możesz zastosować łagodne złuszczanie chemiczne lub mechaniczne. Metoda, którą wybierzesz, zależy od rodzaju skóry i codziennego trybu życia. Jeśli masz suchą, łuszczącą się skórę, powinnaś zastosować łagodny chemiczny środek złuszczający, taki jak środek złuszczający zawierający kwas glikolowy. Ten rodzaj chemicznego złuszczania pomoże Twojemu kremowi nawilżającemu lepiej wniknąć w skórę.

Istnieje wiele możliwości złuszczania skóry dłoni. Możesz również użyć do tego celu muślinowej ściereczki. Pamiętaj jednak, że może to spowodować znaczną ilość przeznaskórkowej utraty wody. Jeśli masz wrażliwą skórę, unikaj agresywnego złuszczania i skonsultuj się z dermatologiem.

Kwas glikolowy

Kwas glikolowy to środek złuszczający, który może pomóc wyrównać koloryt skóry dłoni. Działa poprzez odblokowanie porów i usunięcie nadmiaru oleju. Kwas salicylowy również pomaga odblokować pory. Jeśli jednak masz wrażliwą skórę, nie powinnaś stosować produktów zawierających kwas glikolowy.

Przed użyciem kwasu glikolowego upewnij się, że jesteś świadoma jego skutków ubocznych. Kwas ten może powodować delikatne mrowienie po zastosowaniu, które ustąpi po krótkiej chwili. Ponadto może być wysuszający dla skóry. Dlatego zaleca się stosowanie produktu o niskim stężeniu. W przypadku wystąpienia podrażnień należy od razu zmyć produkt.

Wybierając produkt z kwasem glikolowym do rąk, należy sprawdzić pH roztworu. Powinnaś wybrać taki, którego pH wynosi cztery lub mniej. pH 4 jest zbliżone do naturalnego poziomu pH skóry. Przed użyciem jakiegokolwiek produktu najlepiej skonsultować się z pracownikiem służby zdrowia i poprosić o poradę na temat jego bezpieczeństwa i przydatności.

Kwas glikolowy działa poprzez rozbijanie górnej warstwy skóry. Pomaga to pozbyć się martwych komórek skóry i złuszczyć starą warstwę. Wspomaga również produkcję kolagenu. Skutkuje to wyrównaniem kolorytu skóry i wygładzeniem jej struktury. Te korzyści są korzystne dla skóry w każdym wieku.

Można również stosować maseczki do twarzy z kwasem glikolowym po oczyszczeniu skóry. Po nałożeniu maski należy zastosować nawilżający krem nawilżający i serum dla lepszych rezultatów. Należy również unikać nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne przez dwa do trzech tygodni. Po tym czasie efekty uboczne powinny ustąpić. Jeśli jednak nie ustępują, należy skonsultować się z dermatologiem lub estetykiem.

Witamina E

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby wyrównać koloryt swoich dłoni. Po pierwsze, zastosuj witaminę E przed pójściem spać. Ta witamina tworzy warstwy na skórze. Nie powinnaś jednak stosować jej częściej niż dwa razy w tygodniu. Powodem tego jest to, że może ona zatykać pory i powodować brak równowagi pH skóry.

Możesz również nakładać witaminę E bezpośrednio na skórę. W tym celu wyciśnij trochę żelu z kapsułki z witaminą E na opuszek palca. Delikatnie rozetrzyj go na obszarze dotkniętym problemem. Po nałożeniu preparatu pozostaw go na skórze przez kilka minut. Pomoże to produktowi wniknąć głębiej w skórę.

Witamina E ma właściwości przeciwzapalne i przeciwstarzeniowe. Jest rozpuszczalnym w tłuszczach antyoksydantem, który od dawna jest stosowany w dermatologii. Jest również ważnym składnikiem wielu kosmeceutycznych kremów i balsamów. Chroni skórę przed promieniami UV i działa jako wymiatacz wolnych rodników. Przeprowadzono jednak niewiele badań klinicznych w celu określenia właściwej ilości i sposobu jego stosowania.

Oprócz poprawy wyglądu skóry, witamina E może również zmniejszyć widoczność skaz i blizn. Może również pomóc rozjaśnić kolor brązowych plam i rozstępów. Pomaga również przywrócić naturalną barierę ochronną skóry. Oprócz bycia antyoksydantem, witamina E jest również korzystna dla mięśni. Może zmniejszyć skurcze mięśni.

Innym sposobem na zwiększenie poziomu witaminy E w organizmie jest spożywanie większej ilości pokarmów bogatych w witaminę E. Do pokarmów bogatych w witaminę E należą szpinak i brokuły. Można je z łatwością dodać do sałatki lub dania typu stir-fry. Awokado jest kolejnym doskonałym źródłem żywności. Zawiera ono 20 procent dziennego zapotrzebowania na witaminę E.

Ekspozycja na słońce

Choć istnieje wiele powodów, dla których odcień skóry rąk może być nierówny, jedną z najczęstszych przyczyn jest zbyt duża ekspozycja na słońce. Promienie słoneczne zawierają niewielkie fotony UV, które wywołują reakcje chemiczne w cząsteczkach skóry. Te substancje chemiczne rozkładają kolagen, elastynę i białka związane z kolagenem, powodując zauważalne uszkodzenia. Uszkodzenia te mogą prowadzić do przebarwień, pigmentacji i pękania naczyń krwionośnych.

Rodzaje skóry Istnieją dwa podstawowe rodzaje skóry. Jaśniejsza skóra jest zwykle bardziej podatna na szkodliwe działanie słońca, natomiast ciemniejsza ma wyższy poziom pigmentacji. Jaśniejsza skóra jest najbardziej narażona na uszkodzenia słoneczne, ponieważ ma mniej melaniny, która chroni ją przed promieniami UV. Oznaki uszkodzenia skóry to zmarszczki, utrzymujące się zaczerwienienia i nowe piegi.

Przebarwienia skóry są spowodowane wieloma warunkami wpływającymi na melanocyty i komórki pigmentowe skóry. W niektórych przypadkach skóra nadprodukuje melaninę, co skutkuje nierównym odcieniem skóry. Melanina jest głównym pigmentem skóry, więc ciemniejsza skóra będzie miała silniejszą pigmentację niż jaśniejsza. Nadmierna ekspozycja na słońce może spowodować, że skóra stanie się sucha, szorstka i przebarwiona.

Niezależnie od przyczyny, nadmierna ekspozycja na słońce może uszkodzić skórę i doprowadzić do jej przedwczesnego starzenia się. Poza zmarszczkami i plamami starczymi, zbyt duża ekspozycja na słońce może również prowadzić do raka skóry. Dlatego tak ważna jest ochrona skóry przed słońcem. Zawsze używaj kremu z filtrem o szerokim spektrum działania, z filtrem SPF 30 lub wyższym.

Melasma

Aby uzyskać równy ton na dłoniach, istnieją różne naturalne środki zaradcze, które możesz wypróbować. Składniki te mogą pomóc Ci zachować zdrowie skóry i zwalczyć wolne rodniki, które mogą uszkodzić tkanki. Na przykład, witamina C może zapobiegać powstawaniu plam na dłoniach. Możesz użyć serum z witaminą C do tego celu. Niacyna to kolejna witamina, która pomaga utrzymać zdrowie Twojej skóry. Oczar wirginijski jest również bardzo korzystny dla Twojej skóry, ponieważ ma właściwości przeciwzapalne i kojące. Można go stosować w mydłach, tonikach i balsamach, aby poprawić koloryt skóry.

Nadmierna produkcja oleju może powodować nierównomierny koloryt skóry. Może to być spowodowane zapaleniem skóry lub blizną. Może być również spowodowana trądzikiem różowatym lub zmianami hormonalnymi. Aby zapobiec hiperpigmentacji, należy stosować dobrą rutynę pielęgnacyjną, która skupia się na wygładzaniu struktury skóry.

Pierwszym krokiem w uzyskaniu równomiernego tonu na dłoniach jest upewnienie się, że skóra jest gładka i nawilżona. Najlepszym sposobem na to jest odpowiednie złuszczanie. Złuszczanie pomaga skórze pozbyć się martwych komórek i zminimalizować pory. Pomaga również wygładzić drobne zmarszczki i przebarwienia.

Możesz również rozważyć wykonanie zabiegu na twarz. Profesjonalny zabieg na twarz może pomóc wyrównać koloryt skóry na dłoniach. Zabiegi te mogą być wykonywane przez estetyków i dermatologów. Domowe zabiegi na twarz są również opcją dla osób z ograniczonym budżetem.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Domowe sposoby na żylaki
Czytaj Dalej

Domowe sposoby na żylaki

Chociaż nie ma znanych domowych środków na żylaki, jest kilka rzeczy, które można spróbować w domu, aby zminimalizować…