Domowe sposoby na żylaki

Domowe sposoby na żylaki

Chociaż nie ma znanych domowych środków na żylaki, jest kilka rzeczy, które można spróbować w domu, aby zminimalizować wygląd tych żył i złagodzić ból i ból. Regularne ćwiczenia są kolejnym skutecznym środkiem, ponieważ zwiększają krążenie do nóg.

Ten artykuł został przygotowany we współpracy z makeupsorbet.pl

Pończochy uciskowe zmniejszają ból i dolegliwości związane z żylakami

Pończochy uciskowe są noszone wokół nóg, aby zmniejszyć ból i dolegliwości spowodowane żylakami. Można je kupić w aptece i są one zazwyczaj pokrywane przez ubezpieczenie. Inną zaletą pończoch uciskowych jest to, że pomagają one nogom w bardziej efektywnym przepływie krwi.

Pończochy uciskowe to nadmuchiwane urządzenie, które mieści się na nogach i jest przeznaczone do wywierania nacisku na nogi. Pończochy te występują w różnych stopniach kompresji, od niskiej do wysokiej. Pończochy o niskim stopniu kompresji są zwykle dostępne bez recepty, ale pończochy o stopniu kompresji 20 mmHg lub wyższym wymagają recepty od lekarza.

Pończochy uciskowe działają poprzez delikatne uciskanie żył w nogach. Zwiększają one krążenie i wspomagają gojenie poprzez zachęcanie do przepływu krwi w górę. Z tego powodu pończochy te mogą zmniejszyć ból i obrzęk, które są związane z żylakami.

Pończochy uciskowe są opłacalnym sposobem leczenia żylaków. Mogą być również skuteczne w leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej. Pacjentów należy jednak edukować na temat korzyści i ryzyka związanego z noszeniem tych skarpet. Rozwijając ich obawy, pacjenci są bardziej skłonni do przestrzegania zasad leczenia.

Żylaki są spowodowane nieprawidłowym działaniem zastawek żył, co powoduje gromadzenie się krwi pod skórą. Żyły te pojawiają się jako podniesione sznury pod skórą. Żylaki są zwykle bezbolesne, ale mogą powodować ból lub obrzęk, gdy są narażone na zwiększone ciśnienie, takie jak stanie przez długi czas.

Nasiona kasztanowca zmniejszają przepływ krwi

Właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające kasztanowca pomagają zmniejszyć obrzęk i ból spowodowany żylakami. Może być stosowany miejscowo lub przyjmowany doustnie w celu poprawy krążenia. Ma również kojący wpływ na skórę i może tonować i wzmacniać ściany żył. Olej w kasztanowcu jest również korzystny dla układu krążenia.

Kasztanowiec pochodzi z części południowo-wschodniej Europy. Produkuje nasiona, które mogą mieć korzyści zdrowotne, choć potrzeba więcej badań. Nasiona są często stosowane w ziołowych lekach na kaszel, gorączkę, artretyzm i reumatyzm, ale są również używane jako ziołowy środek na żylaki.

Ekstrakt z nasion kasztanowca zawiera flawonoidy, takie jak aescyna, które mają właściwości przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. Aescyna była stosowana jako naturalny środek na CVI w licznych badaniach. Ekstrakt z nasion znacząco zmniejszył obrzęk i ból nóg u pacjentów z przewlekłą niewydolnością żylną. Wykazano również, że zmniejsza objętość nóg oraz obwód kostek i łydek.

Nasiona kasztanowca mają długą historię stosowania w leczeniu żylaków. Roślina ta działa jako środek ściągający i przeciwzapalny, co zwiększa przepływ krwi z powrotem do serca. Pomaga również zmniejszyć nieszczelność w naczyniach włosowatych, co pomaga zmniejszyć obrzęk. Ponadto łagodzi zmęczone, skurczone i bolące nogi.

Imbir

Używanie imbiru jako domowego środka na żylaki może pomóc zminimalizować ból i obrzęk, który jest związany z żylakami. Ponadto, może pomóc poprawić krążenie krwi w obszarze nóg. Regularne ćwiczenia mogą również pomóc zmniejszyć objawy i zminimalizować ich wygląd.

Możesz użyć okładu z imbiru, aby zmniejszyć obrzęk żył. Musisz jednak upewnić się, że okład nie jest zbyt ciasny. Ponadto, należy pokroić okład z imbiru na małe kawałki i namoczyć je w szklance wrzącej wody. Po tym czasie do mieszanki można dodać miód. Imbir ma zarówno właściwości przeciwzapalne, jak i antyoksydacyjne. Ponadto zioło to zawiera składnik o nazwie gingerol. Imbir może być również włączony do codziennej diety. Dodatkowo możesz przyjmować 40 mg ekstraktu z miłorzębu japońskiego trzy razy dziennie.

Imbir jest również naturalnym środkiem rozrzedzającym krew. Pomaga on sercu łatwiej pompować krew, co skutkuje lepszym krążeniem krwi w całym organizmie. Jednak przed codziennym stosowaniem imbiru należy skonsultować się z lekarzem. Innym domowym środkiem na żylaki, który może pomóc w zapobieganiu lub leczeniu żylaków jest stosowanie octu jabłkowego. Ten naturalny środek czyszczący może poprawić krążenie krwi i zmniejszyć wygląd żylaków.

Żylaki są często objawem ciąży. Kobiety mają zwiększoną produkcję krwi podczas ciąży, co może powodować rozluźnienie żył. W konsekwencji, krew będzie gromadzić się w żyle i spowodować obrzęk i ból. Ostatecznie żyły mogą pęknąć i spowodować owrzodzenia skóry.

Miotła rzeźnika

Chociaż miotła rzeźnika jest tradycyjnym środkiem na żylaki, nie została naukowo udowodniona jako lekarstwo. Podczas gdy niektóre badania wykazały, że jest korzystny w leczeniu niektórych rodzajów żył, inne znalazły niewiele dowodów na jego poparcie. Jeśli cierpisz z powodu żylaków, ważne jest, aby szukać pomocy medycznej. Najlepszym sposobem, aby to zrobić jest poszukiwanie regularnych badań lekarskich.

Niektóre badania wskazują, że miotła zbożowa może leczyć obrzęki i hemoroidy. Korzenie tego zioła zawierają substancje przeciwzapalne, które pobudzają żyły do skurczu. Jest to pomocne dla osób cierpiących na przewlekłą niewydolność żylną, stan związany z zapaleniem żył lub żylakami.

Miotła Rzeźnika jest również skutecznym domowym środkiem na żylaki. Zawiera on ruscogenin, substancję, która zapobiega uszkodzeniu żył przez stan zapalny. Ponadto, miotła rzeźnika zawiera wiele dobrych minerałów, które są pomocne we wzmacnianiu naczyń krwionośnych i zmniejszaniu bólu.

Domowe sposoby na żylaki powinny obejmować dietę bogatą w antyoksydanty i regularne ćwiczenia. Powinieneś również unikać stania przez długie okresy czasu. Te dwa zabiegi mogą pomóc Ci uzyskać ulgę w bólu i zapaleniu spowodowanym przez żylaki.

Liście winorośli

Liście winorośli są świetnym domowym środkiem na żylaki, ponieważ zawierają flawonoidy, które mają właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające. Są one również dobre dla krążenia i mogą być stosowane miejscowo na dotknięty obszar. Liście winorośli można również zagotować w czterech filiżankach wody i parzyć przez 10 do 15 minut. To remedium może być powtarzane kilka razy dziennie, aby pomóc zmniejszyć stan zapalny i poprawić krążenie.

Suplementacja ekstraktu z pestek winogron to kolejny skuteczny domowy środek na żylaki. Zawiera on flawonoidy i witaminę E. Ekstrakt z pestek winogron należy jednak stosować ostrożnie, ponieważ może on wchodzić w interakcje z lekami rozrzedzającymi krew. Ponadto zaleca się unikanie noszenia ciasno dopasowanej odzieży lub butów. Dodatkowo, podnoszenie nóg może pomóc zmniejszyć nacisk na żyły i zachęcić krew do przepływu z powrotem do serca.

Dobry domowy środek na żylaki powinien obejmować zdrową dietę i regularne ćwiczenia. Poprzez poprawę przepływu krwi, można leczyć żylaki szybciej i zapobiec ich tworzeniu w przyszłości. Należy również unikać żywności o wysokiej zawartości tłuszczów trans, cukru, kofeiny, alkoholu i przetworzonej żywności. Te pokarmy przyczyniają się do uszkodzenia tętnic, wysokiego ciśnienia krwi i zaburzeń równowagi hormonalnej. Zwiększają również ryzyko rozwoju owrzodzeń skóry i zakrzepów krwi.

Olejki eteryczne są również pomocne w zmniejszaniu stanu zapalnego i bólu spowodowanego żylakami. Olejek eteryczny cyprysowy jest szczególnie korzystny w tym celu, ponieważ wspomaga układ krążenia i poprawia krążenie. Możesz zastosować olejek na dotknięty obszar kilka razy dziennie przez kilka tygodni, aby zobaczyć pozytywne rezultaty.

Flawonoidy zmniejszają przepływ krwi

Flawonoidy to roślinne związki chemiczne, które zwiększają krążenie, zmniejszają ciśnienie krwi i rozluźniają naczynia krwionośne. Mają również właściwości przeciwzapalne i przeciwzakrzepowe. Pokarmy o wysokiej zawartości flawonoidów to szpinak, cebula, czosnek, papryka i pieprz cayenne. Pomagają one również w zmniejszeniu stanu zapalnego i bólu z żylaków. Pokarmy te pomagają również zmniejszyć retencję wody, co może uczynić je pomocnymi dla pacjentów z żylakami.

Kilka czynników związanych ze stylem życia przyczynia się do słabego krążenia krwi i może powodować żylaki. Udowodniono, że pokarmy bogate we flawonoidy zmniejszają ciśnienie krwi w tętnicach i rozluźniają naczynia krwionośne, zmniejszając obrzęk i dyskomfort związany z żylakami. Dodatkowo, osoba powinna unikać noszenia ciasno dopasowanej odzieży, ponieważ ogranicza przepływ krwi. Noszenie płaskiego obuwia może również pomóc złagodzić objawy przewlekłej niewydolności żylnej.

Pomimo swojej skuteczności, flawonoidy nie zajmują się przyczyną żylaków, a jedynie objawami, które powodują. Naukowcy odkryli, że flawonoidy zmniejszają przepływ krwi poprzez przeciwdziałanie skutkom reakcji zapalnej w komórkach HUVEC, która powoduje żylaki.

Ekstrakt z pestek winogron, który jest naukowo znany jako Vitis vinifera, jest dobrym suplementem do zmniejszenia obrzęku i bólu związanego z przewlekłą niewydolnością żylną. Stwierdzono, że pomaga złagodzić objawy przewlekłej niewydolności żylnej w ciągu zaledwie 10 dni. Związki przeciwutleniające znajdujące się w wyciągu z pestek winogron pomagają utrzymać zdrowe ciśnienie krwi i zmniejszyć obrzęk nóg. Jednak ekstrakt z pestek winogron nie jest wskazany dla osób przyjmujących leki rozrzedzające krew, ponieważ może on zakłócać działanie tych leków.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak wyrównać koloryt skóry dłoni
Czytaj Dalej

Jak wyrównać koloryt skóry dłoni

Do nierównego kolorytu skóry na dłoniach może przyczynić się wiele czynników, w tym ekspozycja na światło słoneczne, przebarwienia…
Czym jest ultradźwiękowa plastyka nosa?
Czytaj Dalej

Czym jest ultradźwiękowa plastyka nosa?

Zanim podejmiesz decyzję o poddaniu się ultradźwiękowej plastyce nosa, powinieneś dowiedzieć się więcej o tej procedurze. Powinieneś wiedzieć,…