Usuwanie żylaków metodą piankową - jakie daje efekty?

Jak długo trwa rekonwalescencja po laserowym usuwaniu żylaków?

Jednym z najczęstszych pytań po laserowym usunięciu żylaków jest, „Jak długo trwa rekonwalescencja po laserowym usunięciu żylaków?”. Odpowiedź zależy od indywidualnego stanu zdrowia i zaleceń lekarza. Jednak ogólne ramy czasowe dla odzysku może być tak krótki, jak dwa tygodnie. Jednak odzyskanie może trwać znacznie dłużej w niektórych pacjentów. Aby mieć pewność, że zabieg zakończył się sukcesem, należy regularnie odwiedzać swojego chirurga.

Ćwiczenia po laserowym usunięciu żylaków

Po usunięciu żylaków należy unikać wywierania zbyt dużego nacisku na nogi. Przez kilka tygodni należy unikać ciężkich ćwiczeń, ale powoli należy zwiększać poziom aktywności. Lekkie ćwiczenia aerobowe mogą pomóc zmniejszyć nacisk na nogi i poprawić przepływ krwi.

Ważne jest również, aby unikać ćwiczeń o dużej sile uderzenia przez kilka dni po laserowym usunięciu żylaków. Nie powinieneś podnosić więcej niż 20 funtów przez kilka tygodni po zabiegu. Bieganie również nie jest zalecane w tym czasie, ponieważ zbytnio obciąża żyły.

Możesz powrócić do swojej regularnej rutyny ćwiczeń, jak tylko będziesz gotowy. Zalecane są czynności o niewielkim wpływie na organizm, takie jak chodzenie lub pływanie. Lekkie podnoszenie ciężarów i ćwiczenia oparte na rozciąganiu też są w porządku. Większość pacjentów może powrócić do normalnej aktywności bezpośrednio po zabiegu, ale należy unikać energicznych ćwiczeń przez kilka dni. Ważne jest również, aby przestrzegać instrukcji lekarza dotyczących ćwiczeń po laserowym usunięciu żylaków. Regularne ćwiczenia poprawią krążenie krwi i pomogą Ci utrzymać zdrową wagę.

Można również skorzystać z maszyn do ćwiczeń o niskim stopniu oddziaływania, które są świetne do wzmocnienia mięśni łydek. Te grupy mięśni są odpowiedzialne za pompowanie krwi w górę od stóp do serca. Ćwiczenia takie jak te poprawiają krążenie w nogach i dolnej części ciała, a także pomagają utrzymać ogólną sprawność fizyczną w miarę starzenia się.

Po laserowym usunięciu żylaków należy zacząć wykonywać lekkie ćwiczenia i codziennie spacerować. Należy unikać forsownych zajęć przez pierwszy tydzień, ale większość ludzi jest w stanie wznowić chodzenie zaraz po tym. Ćwiczenia aerobowe o niewielkim wpływie pomogą poprawić krążenie i zmniejszyć ryzyko zakrzepów krwi.

Chociaż endovenous laserowe usuwanie żylaków jest skuteczną opcją leczenia dla wielu pacjentów, niesie ze sobą pewne ryzyko. Z tego powodu należy porozmawiać z lekarzem o wszelkich możliwych zagrożeniach przed poddaniem się tej procedurze. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy skonsultować się ze specjalistą od żył w Los Angeles.

Po laserowym usunięciu żylaków należy unikać siedzenia lub stania przez dłuższy czas. Należy dążyć do chodzenia przez dziesięć do dwudziestu minut trzy razy dziennie przez pierwsze dwa tygodnie po zabiegu. Nie podnoś niczego cięższego niż 20 funtów, ponieważ może to popchnąć krew z powrotem do leczonej żyły. Należy również unikać moczenia leczonej nogi przez pierwsze siedem dni.

Czas powrotu do zdrowia

Czas powrotu do zdrowia po laserowej operacji żylaków wynosi zazwyczaj od siedmiu do dziesięciu dni. W tym czasie może być konieczne unikanie forsownej aktywności. Pacjenci nie powinni podnosić ciężarów powyżej 20 funtów i unikać wszelkich działań, które wywierają nacisk na dotknięte obszary. Pacjentom zaleca się również unikanie biegania lub innych energicznych ćwiczeń podczas fazy zdrowienia.

Laserowe usuwanie żylaków jest zabiegiem ambulatoryjnym, który zazwyczaj trwa poniżej godziny. Po zabiegu pacjenci otrzymają bandaże uciskowe, które będą musiały być noszone przez kilka dni. Pacjenci są zachęcani do chodzenia i unikania uciążliwych ćwiczeń przez kilka tygodni. Po tym czasie mogą oni powrócić do swoich normalnych zajęć. Pacjenci powinni jednak zwracać uwagę na ewentualny obrzęk i zasinienie.

Czas powrotu do zdrowia po laserowym usunięciu żylaków różni się w zależności od osoby. W większości przypadków, ludzie powinni unikać prowadzenia pojazdów przez tydzień po zabiegu. Jednakże, jeśli pracujesz w pracy, która wymaga dużo siedzenia lub stania, może być konieczne, aby wziąć co najmniej sześć tygodni wolnego od pracy. Ważne jest również, aby pozostać nawodnionym. Dieta o dużej zawartości błonnika pomoże w procesie gojenia i ułatwi pracę jelit.

Pacjenci mogą doświadczyć obrzęku i drętwienia w leczonym obszarze po zabiegu. Jest to spowodowane podrażnieniem nerwów i będzie ustępować stopniowo. Pacjenci powinni unikać długotrwałego siedzenia lub podnoszenia ciężkich przedmiotów, a także powinni unikać długotrwałej ekspozycji na słońce. Pomocnym dodatkiem w procesie rekonwalescencji są skarpetki kompresyjne.

W niektórych przypadkach, pacjenci mogą potrzebować poddać się skanom ultradźwiękowym przed ich operacją usuwania żylaków. Pomoże to chirurgowi zobaczyć żyły głębokie bliżej. Jest to szczególnie pomocne u pacjentów, którzy mieli historię zakrzepicy żył głębokich. USG pokaże również chirurga, który rodzaj i nasilenie żylaków mają do czynienia.

Czas powrotu do zdrowia po laserowej operacji żylaków różni się w zależności od pacjenta. Jednak pełny efekt laserowego usuwania żylaków trwa zwykle kilka tygodni. Jeśli żyły nie zostaną całkowicie wyeliminowane, mogą wymagać dodatkowych procedur, takich jak skleroterapia.

Efekty uboczne

Chociaż laserowe usuwanie żylaków jest zabiegiem bezbolesnym, procedura ta może powodować pewne efekty uboczne. Po pierwsze, energia cieplna z lasera może uszkodzić pobliskie nerwy. Może to skutkować przewlekłym bólem lub drętwieniem. Ponadto, procedura może również spowodować uszkodzenie głębszych żył, powodując blizny i tworzenie się zakrzepów krwi.

Pracownik służby zdrowia najpierw znieczuli chore miejsce za pomocą środka znieczulającego miejscowo. Następnie przez małe nacięcie na skórze zostanie wprowadzony cewnik. W cewniku znajduje się włókno laserowe. W miarę wprowadzania cewnika do nieprawidłowej żyły, laser będzie ją ogrzewał. To powoduje, że żyła kurczy się i zamyka. Procedura trwa zazwyczaj mniej niż godzinę. Po zakończeniu, bandaż zostanie umieszczony na miejscu cewnika. Po zabiegu będzie Pan/Pani zachęcany/a do chodzenia.

W niektórych przypadkach pacjenci mogą odczuwać lekki dyskomfort po zabiegu. Jednak większość pacjentów zgłasza doskonałe wyniki w krótkim czasie. Zabieg jest zwykle wykonywany w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu miejscowym. Pacjent zostanie poinstruowany, aby nosić pończochy uciskowe przez kilka tygodni po zabiegu.

Innym sposobem leczenia żylaków jest tzw. flebektomia transiluminacyjna, która jest stosunkowo nową procedurą. Istnieją jednak pewne wątpliwości co do jej bezpieczeństwa i skuteczności. Ponadto, NICE nie zaleca jej stosowania. Jednak lekarz może ją zalecić, jeśli uważa, że jest to najlepsza opcja dla pacjenta.

Po zabiegu trzeba będzie poddawać się okresowym badaniom kontrolnym, aby upewnić się, że wszystko się goi. Istnieje 20 procent szans, że w przyszłości pojawią się u Ciebie nowe żylaki. Można jednak zminimalizować to ryzyko, zmieniając swój styl życia i nosząc pończochy uciskowe.

Chociaż zabiegi laserem endovenous są uważane za bezpieczne i skuteczne, mogą powodować pewne skutki uboczne. Zawsze wybieraj lekarza z dużym doświadczeniem w wykonywaniu tej procedury. Lekarz żył, który specjalizuje się w zabiegach laserowych najprawdopodobniej zapewni najlepsze wyniki. Procedura ta jest minimalnie inwazyjna i może poprawić Twoje zdrowie żylne w dłuższej perspektywie.

Zabieg nie wymaga pobytu w szpitalu. Większość pacjentów jest w stanie wrócić do swoich normalnych zajęć tego samego dnia. Ważne jest, aby ktoś odwiózł Cię do domu po zabiegu. Ważne jest również, aby unikać forsownych ćwiczeń przez dwa tygodnie. Ponadto, ważne jest, aby nie przebywać na słońcu na obszarach poddanych zabiegowi. Ekspozycja na słońce może spowodować pojawienie się ciemnych plam na skórze.

Koszt

Koszt laserowego usuwania żylaków zależy od wielu czynników, w tym od rodzaju wybranego zabiegu i pokrycia ubezpieczeniowego. Niektóre plany ubezpieczeniowe pokrywają procedurę całkowicie, podczas gdy inne pokrywają tylko część. Sprawdź u swojego ubezpieczyciela, aby dowiedzieć się, co jest pokrywane i jaki jest Twój udział własny. Jeśli mają Państwo wysoki udział własny, koszt może być pokryty z własnej kieszeni.

Wstępna konsultacja jest zazwyczaj pokrywana przez ubezpieczenie. Niektóre plany wymagają skierowania od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Podczas konsultacji, lekarz zajmujący się żyłami oceni Pana/Pani stan i zrobi zdjęcia nóg. Lekarz prześle te informacje do ubezpieczyciela w celu uzyskania uprzedniej zgody. Dyrektor medyczny ubezpieczyciela zapozna się z informacjami i określi, czy zabieg jest konieczny z medycznego punktu widzenia.

Koszt laserowego usuwania żylaków jest różny, a liczba wymaganych sesji zależy od stanu i lokalizacji żylaków. Niektórzy pacjenci wymagają tylko jednej sesji, podczas gdy inni potrzebują kilku. Należy omówić proces z lekarzem, aby zdecydować, co jest dla Ciebie właściwe. Ogólnie rzecz biorąc, pojedyncza sesja kosztuje około 225 dolarów. Zabiegi laserowe mają kilka zalet w stosunku do alternatywnych metod leczenia, w tym są szybkie i wygodne.

Procedura jest często pokrywana przez ubezpieczenie zdrowotne. Jednak niektórzy ubezpieczyciele nie pokrywają zabiegów kosmetycznych. Jeśli masz wysoki udział własny, możesz chcieć rozważyć plan z wyższym pokryciem. Większość ubezpieczeń obejmuje usuwanie żylaków, ale zawsze należy najpierw sprawdzić swoją politykę, aby upewnić się, że będziesz pokryty za procedurę.

Procedura jest zwykle wykonywana w biurze dostawcy usług medycznych, więc nie będziesz musiał spędzić nocy w szpitalu. Zabieg trwa około godziny i tego samego dnia możesz wrócić do domu. Na wizytę należy założyć luźne ubranie. W szpitalu przebierzesz się w szpitalny fartuch. Następnie położy się na stole, który podczas zabiegu może być przechylany w różnych pozycjach. Może Pani/Pan otrzymać również specjalną ochronę oczu.

Zabieg polega na użyciu lasera, który emituje fale energii świetlnej przez ciało. Fale te uszkadzają chorą żyłę i powodują blizny, które ostatecznie zatykają żyłę. Rezultaty zauważysz w ciągu tygodnia lub dwóch.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Gdzie się udać ze złamanym nosem
Czytaj Dalej

Gdzie się udać ze złamanym nosem

Jeśli doznałeś złamania nosa, powinieneś natychmiast poddać się kontroli przez pracownika służby zdrowia. Możesz wziąć acetaminofen, aby pomóc…