Do jakiego lekarza zajrzeć, gdy występuje utrata odcienia skóry?

Do jakiego lekarza zajrzeć, gdy występuje utrata odcienia skóry?

Istnieje kilka opcji, jeśli chodzi o szukanie pomocy medycznej w przypadku utraty koloru skóry. Można skonsultować się z dermatologiem, pediatrą lub okulistą. Dokładny rodzaj utraty napięcia skóry zależy od przyczyny. Niektóre osoby mogą mieć utratę tonu tylko w jednej kończynie lub całym ciele. W przypadkach, gdy utrata napięcia skóry jest zlokalizowana, może być spowodowana przewlekłą chorobą.

Dermatolog

Jeśli zauważyłeś zmianę w odcieniu skóry, powinieneś odwiedzić Dermatologa w celu oceny koloru skóry. Na rozpoznanie i leczenie chorób skóry duży wpływ ma kolor skóry, dlatego dermatolog powinien być w stanie prawidłowo zdiagnozować chorobę skóry. Jednak lekarz, który nie przeszedł odpowiedniego szkolenia w zakresie diagnozowania problemów skórnych u osób kolorowych, może błędnie zdiagnozować pacjenta na podstawie koloru skóry.

Skóra jest największym organem ciała i odpowiada za ochronę organizmu przed czynnikami środowiskowymi. Jednak skóra może również ujawniać wewnętrzne problemy zdrowotne. Dermatolog specjalizuje się w chorobach i zaburzeniach skóry i posiada wiedzę pozwalającą na diagnozowanie i leczenie tych problemów, jak również innych kwestii zdrowotnych.

Dermatolog może również zdiagnozować raka skóry we wczesnym stadium. Jeśli zauważysz na swojej skórze jakiekolwiek plamy lub znamiona, warto umówić się na wizytę u dermatologa w celu sprawdzenia stanu zdrowia pod kątem raka skóry. Sprawdź tył nóg, przestrzenie między palcami i podeszwy stóp, aby sprawdzić, czy nie masz nieprawidłowej pigmentacji skóry. Dermatolog może również sprawdzić Twoją szyję i skórę głowy. Jeśli masz długie włosy, warto obejrzeć skórę głowy przy pomocy lusterka.

Przed wizytą zapisz wszelkie objawy, które zauważysz. Prowadź dziennik objawów, aby dermatolog mógł lepiej zdiagnozować Twoją chorobę. Zapisz również wszelkie leki, które możesz przyjmować. Ułatwi to lekarzowi przypomnienie sobie istotnych informacji.

Hiperpigmentacja jest spowodowana nieprawidłową produkcją melaniny. Osoby o ciemniejszej karnacji są bardziej podatne na rozwój tego zaburzenia, a ponadto ma ono tendencję do dłuższego utrzymywania się. Dermatolog może pomóc w rozjaśnieniu uporczywych przebarwień za pomocą zabiegów wykonywanych w gabinecie lub zabiegów miejscowych na receptę.

Położnik

Jeśli zauważysz nagłą utratę koloru skóry w ciąży, powinnaś natychmiast udać się do swojego położnika. Istnieje kilka powodów, dla których może to nastąpić. Twój lekarz może mieć dwie rodzące pacjentki w dwóch różnych szpitalach lub może być w trakcie zabiegu chirurgicznego. W tym przypadku będziesz chciała wybrać lekarza, z którym czujesz się komfortowo. Należy również zapytać o dostępność i harmonogram pracy lekarza.

Okulista

Powinieneś odwiedzić okulistę, jeśli zauważysz utratę napięcia skóry na twarzy. Chociaż możesz uzyskać badanie oczu od lekarza medycyny ratunkowej, lepiej skonsultować się z okulistą, jeśli doświadczasz któregoś z powyższych objawów. Okuliści specjalizują się w opiece nad oczami i mogą zdiagnozować różne warunki dotyczące oczu. W niektórych przypadkach może być potrzebna dalsza opieka u okulisty.

Utrata napięcia skóry na twarzy lub szyi może być spowodowana chorobą oczu. W większości przypadków będzie to miało wpływ na widzenie. Istnieje wiele przyczyn, od prostych problemów z nerwem wzrokowym do poważnych problemów z mózgiem, takich jak guzy mózgu. Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 18 miesięcy, powinieneś zobaczyć okulistę w celu uzyskania właściwej diagnozy. W celu leczenia choroby mogą być potrzebne okulary, ćwiczenia oczu lub zastrzyki.

Zdrowie Twoich oczu jest powiązane ze zdrowiem Twojego serca, a regularne badania oczu mogą wykryć takie warunki, jak zatkane tętnice lub choroby układu krążenia. Niektóre z tych schorzeń rozwijają się na początku bez żadnych zauważalnych objawów. To sprawia, że wczesne wykrycie ma kluczowe znaczenie dla wczesnego leczenia i zapobiegania utracie wzroku. Osoby z cukrzycą są szczególnie narażone na choroby oczu, które mogą doprowadzić do nieodwracalnej utraty wzroku.

Jeśli podejrzewasz u siebie utratę napięcia skóry na twarzy, powinieneś jak najszybciej odwiedzić okulistę. Lekarz może przepisać środek odkażający do nosa lub antybiotyk stosowany miejscowo. Jeśli jednak to leczenie nie rozwiąże problemu, należy niezwłocznie udać się do okulisty. Lekarz będzie musiał ocenić ciężkość urazu i zdecydować o odpowiednim sposobie leczenia.

W niektórych przypadkach utrata kolorytu skóry jest spowodowana utratą melaniny pigmentowej. Stan ten jest dziedziczny i może dotyczyć każdej rasy. Pacjenci z tym schorzeniem mają nieprawidłowy gen, który ogranicza produkcję melaniny. Są bardziej podatni na raka skóry i uszkodzenia słoneczne niż osoby z normalnym odcieniem skóry. Chociaż bielactwo może wystąpić u każdej rasy, najczęściej występuje u osób rasy kaukaskiej. Większość pacjentów z albinizmem ma również problemy z oczami.

Inną chorobą oczu, która wpływa na układ wzrokowy jest jaskra. Choroba ta wpływa na siatkówkę i nerw wzrokowy. Okuliści mogą zdiagnozować jaskrę i pomóc w jej leczeniu.

Pediatra

Jeśli odcień skóry Twojego dziecka zmienia się, ważne jest, aby od razu skonsultować się z pediatrą. Skóra u dzieci różni się od skóry dorosłych i jest podatna na zmiany spowodowane zmianami hormonalnymi. Pediatrzy w Mount Sinai mogą zdiagnozować stan skóry Twojego dziecka i zaproponować leczenie. Mają oni duże doświadczenie w leczeniu dzieci z problemami skórnymi.

Pediatra specjalizuje się w opiece nad dziećmi, od noworodków do młodych dorosłych. Dzieci ufają swoim pediatrom, ponieważ opiekują się nimi od lat. Dobry pediatra będzie znał najnowsze osiągnięcia medycyny dziecięcej. Jego lub jej personel biurowy powinien być ciepły i przyjazny. Powinien również być w stanie przyjąć twoje dziecko tego samego dnia, kiedy zadzwonisz po wizytę.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jakie krople wybrać na zatkany nos
Czytaj Dalej

Jakie krople wybrać na zatkany nos

Jeśli cierpisz z powodu dusznego nosa, jest kilka opcji dostępnych dla Ciebie. Możesz wypróbować dostępne bez recepty leki…
Czy usuwanie żylaków jest bolesne?
Czytaj Dalej

Czy usuwanie żylaków jest bolesne?

Odpowiedź na to pytanie zależy od metody usunięcia. Istnieje kilka opcji, w tym ablacja endovenous, ambulatoryjna flebektomia i…